Vynikajúce vlastnosti plexiskla (akryl)

- Dec 31, 2020-

Akryl (plexisklo) má nasledujúce vynikajúce vlastnosti:

(1) Vysoko transparentné. Plexisklo je v súčasnej dobe najviac vynikajúci polymér priehľadný materiál, s priepustnosťou svetla 92%, čo je vyššia ako u skla. Trubica lampy slnečnej lampy zvanej umelé malé slnko je vyrobená z kremeňa, pretože kremeň môže úplne prenášať ultrafialové lúče. Obyčajné sklo môže prenášať len 0,6% ultrafialového žiarenia, ale organické sklo môže prenášať 73%.
Vysoká mechanická pevnosť. Relatívna molekulová hmotnosť plexiskla je asi 2 milióny. Je to polymérová zlúčenina s dlhým reťazcom a reťaze, ktoré tvoria molekuly, sú veľmi mäkké. Preto je sila plexiskla relatívne vysoká a jej odolnosť proti ťahu a nárazu je o 7~vyššia ako bežné sklo. 18 krát. Existuje druh plexiskla, ktorý bol zahriaty a natiahnutý, v ktorom sú molekulárne segmenty usporiadané veľmi usporiadaným spôsobom, čo výrazne zlepšuje húževnatosť materiálu. Použite klince preniknúť tento druh plexiskla, aj keď necht preniká, nebude žiadne trhliny na plexiskle. Tento druh plexiskla nebude rozbiť na kúsky potom, čo bol preniknutý guľkou. Preto môže byť natiahnuté plexisklo použité ako nepriestrelné sklo a tiež ako kryt kokpitu na vojenských lietadlách.
(3)Ľahká hmotnosť. Hustota plexiskla je 1,18 kg/dm3. Hmotnosť materiálu rovnakej veľkosti je len polovica ako bežné sklo a 43% kovového hliníka (patriaceho do ľahkého kovu).
(4)Jednoduché spracovanie. Plexisklo môže byť nielen rez s sústruhom a vŕtané s vŕtačkou, ale tiež môže byť spojený do rôznych tvarov s acetónom, chloroform, atď, a môže byť tiež spracovaný do lietadiel fúkaním lisovanie, vstrekovanie, vytláčanie a iné metódy lisovania plastov. Obaly do kokpitu sú rovnako malé ako zubné protézky a zubné tácky.